رسانه ها, وبلاگ

معرفی کتاب کوه دوم در پادکست چنل بی پلاس

خلاصه کتاب کوه دوم (The second mountain)

حتما شنیدین که می‌گن زندگی یک سفر تک نفره است و هرکس باید حقیقت خودش رو تجربه کنه؟ در کتاب کوه دوم می‌بینیم که به نظر نویسنده دیوید بروکس، این‌ها باورهای غلط فرهنگی هستن که ذهن‌های ما رو مسموم کرده و شده پایه‌های زندگی. باید اصلاح کنیم پایه‌های زندگی‌ رو و روی باورهای درستی از نو زندگی بنا کنیم.  اما چه باورهایی؟

چرا کتاب کوه دوم را پیشنهاد می‌کنیم؟

به عقید‌ه‌ی دیوید بروکس ما دو ذهنیت داریم. ذهنیت شغل محور که از خودش می‌پرسه من در چه کاری ماهر هستم؟ و ذهنیت ماموریت محور که می‌پرسه چه کاری آن‌قدر من رو درگیر می‌کنه که حاضرم آن‌قدر برایش وقت بذارم تا در آن خیلی ماهر بشم؟ چه مشکلی چه مسئله‌ای چه پرسشی هست که من می‌تونم برم سراغش؟ چه باری هست که من می‌تونم مسئولیت خودم رو بذارم یک سانتی متر جابه‌جاکردن آن بار. به نظر ما لازمه گاهی از این زاویه هم نگاه کنیم به مسائل زندگی‌مان.

نویسنده کتاب کوه دوم کیست؟

دیوید بروکس، نویسنده کتاب کوه دوم از ستون نویس‌های نیویورک تایمز هست. کتاب‌هایی هم نوشته که خیلی خوب استقبال شده. مثل جاده‌ شخصیت و حیوان اجتماعی. توی دانشگاه ییل هم تدریس می‌کنه. ما از دیوید بروکس در فصل اول پادکست بی‌پلاس خلاصه کتاب جاده‌‌ شخصیت رو تعریف کردیم.

خرید کتاب کوه دوم

کتاب The second mountain را انتشارات مهرگان خرد با نام کوه دوم به فارسی ترجمه کرده. اولین چاپ کتاب کوه دوم سال ۹۸ منتشر شد. لینک‌های خرید کتاب در صفحه از کجا بخریم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *